Witam jestem zapisany na kurs wozka widłowego... cena 399zł w środę zaczynam lecz mam wahania ponieważ jest to kurs bez UDT a w ultoce pisze
Wszystkie typy wózków:
Spalinowe
Gazowe
Elektryczny
Wydajemy certyfikat w jezyki polskim i angielskim ważny bezterminowo
Wydajemy uprawnienia na wózki widłowe spalinowe, gazowe i elektryczne w formie zaświadczenia i legitymacji ze zdjęciem w języku polskim i angielskim (na życzenie w języku niemieckim). Dokumenty wydawane są bezterminowo!
Uprawnienia są honorowane na terenie Polski i Unii Europejskiej.
i tu rodzi się pytanie czy nie wymiksowac się z tego ponieważ poczytałem w necie i jak nie ma się UDT to za granicą nie mozna pracowac tylko na terytorium RP i do tego nie każdy pracodawca przyjmię ponieważ jak ktoś nie ma UDT to musi pracodawać dać jakieś imienne pozwolenie
to dla czego piszą ,że wydają certyfikat w języku polskim i angielskim
Offline
Witam
Muszę się wypowiedzieć, bo wszystkie te kursy to jedna wielka mistyfikacja. Jest napisane wyraźnie, że po kursie wydawany jest CERTYFIKAT O UKOŃCZENIU KURSU!!!! a nie uprawnienia do obsługi wózka widłowego. Żeby to wszystko miało ręce i nogi po ukończeniu tego właśnie kursu powinieneś udać się do odpowiedniego dla Ciebie oddziału UDT złożyć wniosek opłatę chyba 150 zł i zapisać się na EGZAMIN potwierdzający kwalifikację. Wtedy dopiero UDT wydaje Ci odpowiednie uprawnienia do obsługi wózka widłowego.
Jeżeli czujesz się na siłach samemu dokształcić się w zakresie obsługi wózka widłowego możesz bez żadnego idiotycznego kursu złożyć wniosek do odpowiedniego dla Ciebie oddziału UDT w celu przeprowadzenia egzaminu potwierdzające umiejętności w zakresie obsługi wózka widłowego.
Kategorie odpowiednie to I WJO lub II WJO.
Jeżeli chodzi o te wszelkiego rodzaju Certyfikaty to one nie mają ŻADNEJ podkreślam ŻADNEJ!!!! mocy. Idąc do pracy jako operator wózka widłowego nie uprawniają Cie do obsługi wózka widłowego. Jedynie są ona ważne z ZAŚWIADCZENIEM wystawianym przez pracodawcę, gdzie pracodawca upoważnia Cię do obsługi wózka TYLKO NA TERENIE TEJ KONKRETNEJ FIRMY!!!!
Na Twoim miejscu najpierw zorientowałbym się w oddziale UDT co i jak masz zrobić a dopiero później zapisywać się na jakieś kursy.
Jeżeli masz jakieś pytania to proszę na PW. Postaram się pomóc.
Pozdrawiam
Offline
To dla czego kolego piszą
Wydajemy uprawnienia na wózki widłowe spalinowe, gazowe i elektryczne w formie zaświadczenia i legitymacji ze zdjęciem
Offline
Problem jest taki,że zrobiłem błąd bo już w poniedziałek jest pierwszy dzien kursu dostałem smsa i kumpel też...
2 dni temu dzwoniłem i pytałem się.. o UDT u nich powiedzieli oni nie robią z UDT,ale babka mówi nie dużo firm wymaga UDT i ja powiedziałem :evil: no dobrze to zapisać bo skoro nie dużo firm wymaga... wczoraj każdy dostał smsa by potwierdzić telefonicznie ze w poniedziałek będzie.Każdy z nas potwierdził... do tego.. my jestesmy z pewnej miejscowości... i zrobili kurs tak byśmy nie mieli daleko.Jest to firma działająca w wielu województwach... i np gdyby nie my dwoje to kurs były 20km od nas... bo ogólnie nas dwóch ja i kumpel i taki koleś z mojej miejscowości... i co ja teraz zadzwonię i powiem jednak rezygnuje? jak tydzień trzeba było czekać aż grupa się uzbiera i dopiero kurs ruszy... i na dodatek 2 dni temu zgodziłęm się ze bez UDT bo tak do końca nie wiedziałem co to jest a Pani jeszcze powiedziała,że mało firm tego wymaga więc lajt..
i teraz nie ma za bardzo odwrotu... jak się wymiksuje...specialnie zrobili kurs 5km od mojej miejscowości.. ludzie niby są już uzbierani skoro grupa jest i co teraz
Ostatnio edytowany przez Damii92r (2015-01-24 16:04:22)
Offline
Damii92r napisał:
w formie zaświadczenia i legitymacji ze zdjęciem
Zaświadczenie - jeszcze raz napiszę : o ukończeniu KURSU!
Legitymacja ze zdjęciem - nieistotny dokument.
Podam Ci przykład: Zapisujesz się na kurs prawa jazdy. 30 godzin teorii 30 godzin praktyki wewnętrzny egzamin. Na koniec zdajesz egzamin wewnętrzny w ośrodku i dostajesz - ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU KURSU. Jeżeli nic z tym dalej nie zrobisz czytaj nie zapiszesz się do WORD-u i nie zdasz egzaminu państwowego to zaświadczenie nie uprawnia Cie do niczego.
Ja się nie będę wtrącał nikomu w życie ale wiem co się dzieje z takimi kursami to jest po prostu farsa. Ludzie robią takie kursy, szukają ludzi, którzy chcąc mieć te uprawnienia i tak zarabiają na życie.
A to co jest napisane należy zweryfikować i skontrolować. Mówię Ci zadzwoń lub udaj się do UDT tam Ci wszystko powiedzą bo to Państwowa Instytucja jest i tam nie bardzo mogą pozwolić sobie na naciąganie i oszustwa.
Pozdrawiam
Offline
Możesz zrobić kurs jeżeli masz czas i pieniądze. Dowiesz się może ważnych rzeczy - ok. Ale egzamin w UDT i tak musisz zdać, żeby mieć normalne prawdziwe i honorowane na terenie Polski uprawnienia na wózek widłowy.
Pozdrawiam
Offline
to co polecasz zrobić w mojej sytuacji teraz powyżej opisanej?
Offline
Tak jak pisałem. Zadzwoń sobie w poniedziałek do oddziału UDT i powiedz, że chcesz zrobić uprawnienia na wózek widłowy. Nie mów nic o kursach żadnych itp. Po prostu zadzwoń i poproś, żeby Cie pokierowali co masz zrobić. Taka moja rada. I po tym co Ci powiedzą zdecydujesz czy pójdziesz na kurs i później na egzamin w UDT czy sam kurs czy po prostu pójdziesz na sam egzamin do UDT. To już musisz zdecydować sam. Jakby co jeszcze jutro możemy zamienić słówko bo dziś niestety już muszę opuścić to zacne forum. Przyjemnego weekendu.
Pozdrawiam
Offline
kolego zadzwoniłem i udało się wypisac.... znalazłem w zdzecie... kurs na wózek widłowy 700zł wraz z komisją UDT
tylko które wtedy uzyskam uprawnienia
I WJO lub II WJO
?
Offline
A to już musisz zapytać ich. Bo jeżeli chodzi o IWJO to masz uprawnienia na wszystkie wózki plus dodatkowo na wózki ze zmiennym wysięgiem typu JCB lub MANITOU. IIWJO różnią się tylko tym, że nie masz na wózki ze zmiennym wysięgiem. Ale to już musisz dopytać.
Pozdrawiam
Offline
Witam mam jeszcze takie pytanie czy egzamin teoretyczny UDT jest cięzki?
Offline
Nie bardzo. Spokojnie na pewno Ci się uda. Egzaminatorzy są raczej przychylni. :-)
Offline
Egzamin na obsługę wózka to nic trudnego! Często znajomość BHP jest ważniejsza od znajomości wózka... W końcu bezpieczeństwo przede wszystkim
Offline
Dokładnie jak kolega Epel1986 napisał. Najlepiej sobie poczytać instrukcję obojętnie jakiego wózka tam jest wszystko napisane i tylko to ładnie zinterpretować i gitara:-)
Offline
Tylko,że ja wolał bym pisać przed UDT test niż odpowiadać...bo jak coś wykuje na pamięć to wolę widzieć pytanie przed sobą i wtedy wiem..
Offline
witam prosze o pilna odpowiedz czy te pytania to sa pytania egzaminacyjne przed UDT?
http://www.wozki.siemiatycze.org/index. … aminacyjne
Offline
Witam zacząłem kurs wozka widłowego ale nie mogę ciągle zrozumieć tego pojęcia...instruktor powiedział tego na pamięc sie nie da wykuć..
otóż przykładowa tabliczka:
http://zapodaj.net/6f705815a3426.jpg.html
po lewej maksymalny udzwig wózka po prawej maksymalna wysokość a na dole najbardziej nie zrozumiałe środek cięzkości wózka liczony od ''czoła wózka'' wiadomo z początku jest 500mm czyli 50cm i przy tym środku cięzkości oddalonym od czoła można unieść 2000kg (2tony) lecz jeśli zmienia się środek cięzkości wózka na 700mm,800mm tym ładunek jest z tego co rozumuje bardziej do przodu...a wtedy zmiejsza się udzwig w (KG) bo ładunek jest bardziej przesunięty do przodu więc musi byc mniejszy udzwig.
Kwestia tego czego tu nie rozumię to tego
jadę w pracy i przykładowo mój wozek ma taką tabliczkę jak dałem powyżej... i teraz skąd mam wiedzieć ile wazy paleta którą mam wziąść? i skąd mam wiedzieć jak już załaduję paletę ile ona ma środka cięzkości.... by na tej podstawie obliczyć ile waży"?... bo piszę środek cięzkości jest liczony od ''czoła wózka'' ale jak znów od czoła skoro pisze najmniej 500mm. czyli pół metra...a przecież jak się załaduje paletę..to ona nie bedzie pół metra od czoła wózka...tylko prawie przy samym jego czole nie rozumie tego
Czy potrafił by ktoś to wytłumaczyć"? tylko nie profesorsko xd bo trochę tępy jestem
kiedys pytałem jak liczy się masę rzeczywistą i całkowitą pisało 20osób... i nic nie rozumiałem aż wreszscie jedna dała prosty przykład
liczysz..ile wazy auto+ile masz załądowane+ile wazy przyczepa/naczepa...i od razu umiałem...a poprzednie 20osób tak pisało tak to formułowało ze nie mogłem pojąc
Offline
Na pamięć się tego nie nauczysz z uwagi na to, że każdy wózek może mieć inną tabliczkę... środek ciężkości jest liczony od czoła widły. Liczysz środek ciężkości podnoszonego ladunku, nie wózka!!
1 - aby określić ciężar palety na chłopski rozum się ją waży na wadze często też na paletach jest naklejka z masą...
2 - "ile ona ma środka cięzkości" - (nie mogłem się powstrzymac ) środek ciężkości jest tylko jeden - zazwyczaj w samym środku palety - przykładowo bierzesz palete o długości 1m to środek ciężkości jest na 50cm, bierzesz palete 120cm to środek cięzkości masz na 60cm... itd
3 - podnosząc ładunek starasz się aby był jak najbliżej czoła widły, ale jego środek cięzkosci jest dalej w zaleznosci od rozmiaru palety... mylisz krawędź palety z jej środkiem
Jak dalej nie kumasz to pisz będziemy próbować inaczej ;p
Offline
Wykładowca dał nam na lekcji takie zadanie
http://zapodaj.net/05caac6c8351c.jpg.html
chodzi w nim na ile mozna maksymalnie podnieść ładunek jaki jest środek cięzkości i popatrzcie:
A- 450mm
B-750mm
to znamy już środek cięzkości
i teraz tabelka ta dokładnie taka była:
http://zapodaj.net/0e083ec870067.jpg.html
i o co kaman? a o to,że np mamy środek cięzkości dla A-450mm i gdzie na wykresie jest skala dla 450mm skoro zaczyna się od 600 dopiero :evil:
i drugie pytanie
instruktor nas się pyta ile ma środek cięzkości na przedstawionej tabeli największy... pisze 800 co nie? ale NIE bo 1600... na jakiej zasadzie on dodał drugie tyle?
Ostatnio edytowany przez Damii92r (2015-02-01 11:59:16)
Offline
skala jest podzielona na kilka przedziałów:
0-600mm, 601-700, 801... to nie tak że musisz mieć łądunek idealnie 600mm... ładunki do 600mm mieszczą sie w pierwszym przedziale itd..
co do drugiego pytania to może instruktorowi chodziło o wielkosć ładunku o środku ciężkości 800mm co daje 1600...
Offline
1.no tak ale jeśli skala zaczyna mi się od 500... a mi wychodzi np 350mm jako środek cięzkości to Biorę automatycznie 500... tak??
Pytanie 2.
a tutaj rozwiązanie całe:
http://zapodaj.net/72c1f841c1f5f.jpg.html
A-450mm
B-750mm
AH:7070
BH:5660
i od wczoraj to rozkminiam i nie mogę dać rady...
według tego biorąc środek ciężkości na 600 mamy 2000KG Ale jak teraz popatrzy się na tabelkę co dałem to są bzdury jakieś... bo w takim układzie przy AH:7070 jako wysokość i środek ciężkości 600 wychodzi nam 1400kg według tego diagramu co dałem no i co tu pomerdane jest?
Offline
Epel1986 napisał:
skala jest podzielona na kilka przedziałów:
0-600mm, 601-700, 801... to nie tak że musisz mieć łądunek idealnie 600mm... ładunki do 600mm mieszczą sie w pierwszym przedziale itd..
co do drugiego pytania to może instruktorowi chodziło o wielkosć ładunku o środku ciężkości 800mm co daje 1600...
sorry ,że taki tępy jestem ale możesz to jeszcze inaczej powiedzieć? tzn mam palętę i ma ona 120 to środek jej będzie logiczne 60... czyli na skali 600... bo 600mm na skali to 60cm okej... i teraz on dodał to jaką wielkość ma ładunek cały tak? że połowa jego to ma na skali np 600... a ile ma cały to 1200 tak?
Offline
Hej,
Nowe przepisy w sprawie uprawnień na wózek widłowy - i kolejne argumenty czemu warto zrobićkurs na wózek z UDT:
http://wozek-instruktor.blogspot.com/20 … l?spref=fb
Offline
Ja kurs robiłem tutaj https://www.oes.krakow.pl/. I egzamin zdany bez problemu. Fajnie prowadza kurs. I pani w biurze zna się na rzeczy i bardzo mi pomogła przy papierach. Polecam
Offline
Obecnie liczą się tylko uprawnienia UDT, same certyfikaty o ukończeniu kursu nie mają żadnej mocy
Ci, którzy jeszcze nie zrobili nowych uprawnień, w zależności kiedy uzyskali uprawnienia, mają jeszcze rok czasu na odnowienie,
więcej informacji znajduje się na stronie Pytania na Egzamin UDT
Warto wejść na stronę i dowiedzieć się więcej.
Offline